ארגז הכלים של רף טף

התוצאה העליונה של החינוך היא הסובלנות. הלן קלר

תפיסת העבודה החינוכית בגנים - מודל עבודה פדגוגית

תינוקות ופעוטות רבים שוהים חלק ניכר משעות היום שלהם במסגרות חינוכיות לגיל הרך. מחקרים רבים מראים כי לאיכות הטיפול שהם מקבלים בשעות אלה השפעה ניכרת על רווחתם ועל התפתחותם. אנו מאמינים כי על מנת לספק לילד טיפול מקצועי ואיכותי, יש צורך לספק גם לצוות החינוכי "מעטפת" תומכת, מקיפה, מקצועית ואיכותית.

מודל העבודה המקצועית שלנו ברף טף נשען על גישות תאורטיות ומעשיות שונות, המקובלות כיום בעולם בתחום החינוך בגיל הרך. בבסיסן של גישות אלה, עומדים מספר עקרונות מרכזיים:

דגש מרכזי על יחסים: אנו רואים בילד, בהורה ובמחנך שלושה שותפים לעשייה החינוכית בגן. איכות היחסים שיתפתחו בין הילד, ההורה והמחנך היא קריטית לאיכות המסגרת החינוכית. ההסתכלות בילד מגיעה מעמדת כוח והעצמה, תוך התמקדות במתן מענה מותאם לצרכים ההתפתחותיים המשתנים שלו בכל גיל. ההסתכלות בהורה היא מעמדה של שותפות, משום שכדי להכיר ילד היטב, אנו מאמינים שעלינו להכיר את המקורות המשפחתיים, התרבותיים והחברתיים שמהם יונקים הוא ובני משפחתו. לשם כך, על הצוות החינוכי לראות את עצמו ולפעול באחת הצלעות במשולש שווה-צלעות.

 

למידה פעילה: למידה משמעותית של ילדים בגיל הרך נעשית באמצעות משחק ופעילות אקטיביים, ולא באמצעות הוראה פורמלית, כפי שהיה נהוג לחשוב בעבר.

מקורות הידע לעשיה החינוכית

ידע התפתחותי - ידע המאפשר התאמת הפעילויות, החומרים, ההתנסויות והאינטראקציות לגיל הילדים בקבוצה.

ידע לגבי הבדלים אינדיבידואלים - ידע לגבי טמפרמנט, עוצמות, תחומי עניין וצרכים של כל פרט בקבוצה.

ידע לגבי הרקע החברתי והתרבותי - ידע המאפשר להבטיח שהתנסויות הלמידה יהיו רלוונטיות ומתאימות לתרבות של משפחות הילדים.

אנו, חברי הצוות המקצועי של רף טף, מביאים איתנו לשטח ידע תאורטי ומעשי מבוסס ומעודכן, בדגש על צרכיהם ההתפתחותיים הייחודיים של ילדים בגילאי לידה עד 3, תוך שימוש בידע ובכלים מעולם ההדרכה לצוותים חינוכיים בגיל הרך. תכנית ההדרכה והליווי המקצועי שלנו הינה אישית ו"נתפרת" לפי צרכיה ומידותיה הספציפיים של כל מסגרת חינוכית. 

כשם שאנו מאמינים בהתאמת התכנית החינוכית לצרכיו האישיים והייחודיים של כל ילד, אנו מאמינים בהתאמת תכנית ההדרכה הפדגוגית לצרכיו האינדיבידואליים של כל גן.

כל זאת, תוך שאיפה וחתירה תמידית לעשייה איכותית ותואמת התפתחות.

לוגו חכל copy.png

החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא | רחוב התע''ש 11, כפר סבא.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now